Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO3 16:25
Додај аларм
Крвави за ова - poster
РежијаBen Younger
СцеаристBen Younger
рејтинг6.8/10
жанрБиографија
Драма
Спорт
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (2)

Број на коментари (-)

Крвави за ова

Bleed for This (2016)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(7.0/10)

Посета

1452

Содржина

„Крвави за ова е неверојатна вистинита приказна за едно од најинспиративните и невообичаени враќања во спортската историја. Мајлс Телер го игра Вини Пациенца, наречен Пасманискиот Ѓавол, локален боксер од Провиденс, кој станува славен откако победува во две борби за светски шампион. Една речиси фатална автомобилска несреќа го остава Вини со повреден 'рбет и му е кажано дека можеби нема никогаш да прооди. Наспроти сите очекувања и препораки од лекарите, познатиот тренер Кеви Руни (Арон Екхарт) се согласува да му помогне на Вини да се врати во рингот само по една година од несреќата за да влезе во борба што може да биде последна во неговиот живот.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
понеделник, 1. октомври 2018
02:15 Movistar Estrenos Крвави за ова


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме