Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
OBN 00:10
Додај аларм
Викторија - poster
АвторDaisy Goodwin
жанрДрама
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Викторија

Victoria (2016)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

186

Содржина

сезона: 2
епизода: << 6 - THE QUEEN'S HUSBAND >>

„Викторија, создадена и напишана од признатиот автор Дејзи Гудвин, а го прикажува животот на еден од најголемите монарси во историјата. Со висококвалитетна продукција и со одлична и наградувана актерска екипа, „Викторија ги прикажува вистинските настани според личните дневници на кралицата, кои отсликуваат јасен портрет на нејзината трансформација од импулсивна 18-годишна девојка до нејзините рани години како сопруга, мајка и водач на глобалната империја.
По шест недели од крајот на првата сезона, новата сезона ја прикажува Викторија како работлива мајка, која учи како да балансира со обврските како родител и како кралица. Принцот Алберт сè уште се бори да најде улога за себе покрај својата моќна жена кога таа им се враќа на своите должности.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

сабота, 22. септември 2018
20:00 OBN Victoria 2, epizoda 7.
недела, 23. септември 2018
15:29 HTV2 Viktorija, epizoda 8.
недела, 23. септември 2018
20:00 OBN Victoria 2, epizoda 8.
недела, 23. септември 2018
20:05 HTV2 Viktorija 2, epizoda 1.
понеделник, 17. септември 2018
00:10 OBN


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме