Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO2 03:55
Додај аларм
Раѓањето на една нација - poster
РежијаNate Parker
СцеаристNate Parker
рејтинг6.3/10
жанрБиографија
Драма
Историски
ДржаваСАД
Канада
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Препораки
De-Lovely
De-Lovely
2004img/kanali/pink-2.jpg

Раѓањето на една нација

The Birth of a Nation (2016)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(5.5/10)

Посета

1331

Содржина

Дејството се одвива на американскиот југ и е засновано на вистинита приказна. „Раѓањето на една нација го прикажува Нет Тарнер (Нејт Паркер), писмен роб и свештеник, чијшто сопственик Самјуел Тарнер (Арми Хамер) има финансиски проблеми, па прифаќа понуда да го користи проповедањето на Нет за да ги смири своите робови. Кога станува сведок на безбројни злосторства против него самиот, против жена му Чери и против другите робови, Нет организира востание во надеж дека ќе го ослободи својот народ.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме