Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Movistar Estrenos 06:00
четврток 20. септември 2018
Додај аларм
Норман - poster
РежијаJoseph Cedar
СцеаристJoseph Cedar
рејтинг6.3/10
жанрДрама
Трилер
ДржаваИзраел
САД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Норман

Norman: The Moderate Rise and Tragic Fall of a New York Fixer (2016)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(2.5/10)

Посета

2392

Содржина

Норман Опенхајмер е мал оператор кој се спријателува со млад политичар кога доживува криза во животот. По три години, кога политичарот станува влијателен светски водач, животот на Норан драматично се менува.
Норман Опенхајмер (Ричард Гир) само сака да се потврди себеси. Тој живее осамен живот во сенката на моќта и парите, па ги користи сите можни врски за да стигне до значајна позиција. Тој е опортунист, но не е многу добар во тоа. Но, еднаш успева да го направи вистинскиот потег кога купува скапи чевли за израелскиот политичар Миша Ешел (Лиор Ашкенази). Кога Миша станува премиер, Норман се наоѓа во центарот на геополитичка драма којашто не можел ни да си ја замисли. Ова патување на еден обичен човек е полно со комедија, драма и трагедија за човек кој станува познат, но сепак е премал за да биде ценет.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
недела, 23. септември 2018
03:25 HBO Норман
понеделник, 24. септември 2018
04:00 HBO PL Норман
среда, 26. септември 2018
11:20 HBO Норман
четврток, 27. септември 2018
23:15 HBO PL Норман


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме