Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
TV 1000 18:45
понеделник 17. септември 2018
Додај аларм
Мајко мила! - poster
РежијаPhyllida Lloyd
СцеаристCatherine Johnson
рејтинг6.0/10
жанрКомедија
Семејство
Музика
Романса
ДржаваСАД
Обединетото Кралство
Германија
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (25)

Број на коментари (-)

Препораки
Dogodilo se jedne noći
Dogodilo se jedne noći
1934img/kanali/pink-2.jpg
Vrijeme nježnosti
Vrijeme nježnosti
1983img/kanali/pink-2.jpg
Voditelj uzvraća udarac
Voditelj uzvraća udarac
2004img/kanali/pink-2.jpg
Terminal
Terminal
2004img/kanali/prva-plus.jpg

Мајко мила!

Mamma Mia! (2008)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(8.6/10)

Посета

12316

Содржина

Добитничката на награда од Академијата, Мерил Стрип, предводи ѕвездена актерска екипа во оваа филмска адаптација на омилениот мјузикл со вечните песни и мелодии на иконската супер група, АББА. Стрип прикажува една силна и независна сопственичка на хотел на еден идиличен грчки остров, подготвувајќи се да ја приреди свадбата на ќерка си. Помеѓу гостите нема да бидат само нејзините најстари и најдраги пријатели, туку и тројцата мажи од нејзиното минато, кои нејзината ќерка тајно ги поканила бидејќи се сомнева дека еден од нив можеби е нејзиниот татко! „Мајко мила! е филм за мајките и ќерките, за старите пријатели и за новонајдените роднини. Во другите улоги се Пирс Броснан, Колин Фирт, Кристин Барански, Џули Волтерс и Аманда Сејфрид.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)

katjamajdic19

Mamma Mia! ;)

Објавено 27.09.2011
1


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме