Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Viasat History 10:30
Додај аларм
Тајните на шесте сопруги - poster
жанрИсториски
Докоментарен
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Тајните на шесте сопруги

Six Wives with Lucy Worsley (2016)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(10.0/10)

Посета

331

Содржина

сезона: 1
епизода: << 3

Луси Ворсли ги испитува последните три жени на Хенри Осми: Ана Клевска („Грдата"), младата Кетрин Хауард која имала трагично детство и медицинската сестра Кетрин Пар која била далеку од светица.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме