Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO 04:20
Додај аларм
Списокот на мама - poster
РежијаNiall Johnson
СцеаристSt John Greene
Niall Johnson
рејтинг6.6/10
жанрДрама
ДржаваОбединетото Кралство
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (2)

Број на коментари (-)

Списокот на мама

Mum's List (2016)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(7.0/10)

Посета

1004

Содржина

Прекрасниот и емотивен филм врз основа на меѓународен бестселер, „Списокот на мама ја раскажува вистинитата приказна за Синџ Грин, кој трагично ја загубил Кејт, негова сопруга и мајка на неговите две деца, поради рак. Кога Кејт добива дијагноза за неизлечив рак на дојка, животот на нејзиното семејство се превртува наопаку. На Кејт ништо не ѝ е битно како среќата и добросостојбата на нејзиното семејство. Во текот на последните неколку дена таа направила список, запишувајќи ги своите мисли, желби и сеќавања за да му помогне на својот сакан сопруг за да им го овозможи најдобриот можен живот на нивните синови откако нејзе ќе ја нема. Списокот е напишан на парчиња хартија или преку електронски пораки и ја прикажува страста, слободниот дух и смислата за хумор на Кејт, како и нејзината љубов спрема семејството.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
среда, 26. септември 2018
12:40 HBO PL Списокот на мама
четврток, 27. септември 2018
06:00 HBO PL Списокот на мама
четврток, 4. октомври 2018
20:25 HBO2 Списокот на мама


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме