Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO2 02:45
Додај аларм
Бегството од њујоршкиот затвор: Заведувањето на Џојс Мичел - poster
РежијаStephen Tolkin
СцеаристStephen Tolkin
рејтинг6.1/10
жанрКриминалистика
Драма
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Бегството од њујоршкиот затвор: Заведувањето на Џојс Мичел

New York Prison Break: The Seduction of Joyce Mitchell (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(7.5/10)

Посета

1303

Содржина

Инспириран од вистинитата приказна што ја шокираше нацијата, овој филм ја раскажува приказната за една затворска вработена жена која им помогнала на двајца осуденици да избегаат. Џојс Мичел (Пенелопи Ен Милер) е сопруга и мајка на три деца. Таа ги запознава осудените убијци Ричард Мет и Дејвид Свет додека е надзорничка во шивачкиот оддел во њујоршкиот затвор. Ричард и Дејвид веднаш ја меркаат Џојс како совршен пион за нивниот план за бегство. На Џојс ѝ годи вниманието што ѝ го посветуваат, па таа лесно е манипулирана и заведена од двајцата затвореници и наскоро се согласува да им помогне да избегаат. Фантазирајќи дека мажите се заљубени во неа, Џојс се согласува да го убие својот сопруг за да можат да избегаат во Мексико. Во последната секунда, Џојс одлучува да не го изврши планот и не се појавува на закажаното место. Наскоро се организира огромна потера по Ричард и Дејвид што кулминира со смртоносен исход и со нејзино ставање во затвор.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
петок, 5. октомври 2018
03:10 HBO3 Бегството од њујоршкиот затвор: Заведувањето на Џојс Мичел


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме