Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO 02:45
Додај аларм
Печено убиство: Само десерти - poster
РежијаKristoffer Tabori
СцеаристJoanne Fluke
Melissa Salmons
рејтинг7.1/10
жанрКриминалистика
Драма
Мистерија
ДржаваКанада
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (2)

Број на коментари (-)

Печено убиство: Само десерти

Murder, She Baked: Just Desserts (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

961

Содржина

Во Лејк Иден, пекарската кралица на Минесота и сопственичка на „Куки Џар, Хана Свенсон (Алисон Свини) мора да се справи со многу повеќе отколку само со тестото за колачиња кога еден од членовите на жирито на првиот телевизиски натпревар во печење колачиња е најден мртов вечерта кога е полуфиналето. Има назнаки дека и други членови на жирито може да се цел на напад, па талентот на Хана за решавање злосторства добро доаѓа, особено со оглед на тоа што таа е членка на жирито и може да биде следната жртва. Заедно со детективот Мајк Кингстон (Камерон Матисон), со кого конечно има љубовна врска по неколку „строго детективски авантури, Хана дава сѐ од себе за да открие кој го убил намќорестиот средношколски тренер Леонард Бишоп.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме