Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO PL 13:45
Додај аларм
Војна на ѕвездите: Последниот џедај - poster
РежијаRian Johnson
СцеаристRian Johnson
George Lucas
рејтинг7.2/10
жанрАкција
Авантура
Научна фантастика
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (3)

Број на коментари (-)

Војна на ѕвездите: Последниот џедај

Star Wars: The Last Jedi (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(8.7/10)

Посета

1320

Содржина

Со уништувањето на Републиката почнува да владее Првиот ред. Врховниот водач Снок се обидува да го уништи отпорот и да го зацврсти своето владеење во вселената. Но џедај-мајсторот Лук Скајвокер може да го промени исходот на војната.
Првиот ред владее. Откако ја уништил мирољубивата Република, врховниот водач Снок сега им наредува на своите безмилосни легии да ја преземат контролата врз вселената. Само борците на отпорот на генерал Леја Органа ѝ се спротивставуваат на оваа тиранија, сигурни дека џедај-мајсторот Лук Скајвокер ќе се врати и ќе донесе надеж во борбата. Но, движењето на отпорот е разоткриено. Додека Првиот ред се упатува кон бунтовничката база, храбрите херои очајнички се обидуваат да избегаат...

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
недела, 23. септември 2018
16:50 Sky Cinema Uno Војна на ѕвездите: Последниот џедај
понеделник, 24. септември 2018
17:25 HBO Војна на ѕвездите: Последниот џедај
вторник, 25. септември 2018
07:35 HBO Војна на ѕвездите: Последниот џедај
среда, 26. септември 2018
12:20 Sky Cinema Uno Војна на ѕвездите: Последниот џедај


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме