Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO 09:00
Додај аларм
Божиќна мелодија - poster
РежијаMariah Carey
СцеаристJennifer Notas Shapiro
рејтинг6.2/10
жанрКомедија
Музика
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Божиќна мелодија

A Christmas Melody (2015)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(6.0/10)

Посета

825

Содржина

Дејството се врти околу Кристин (Лејси Чеберт), убава разведена жена која работи како дизајнерка на облека, а која морала да го затвори својот мал бутик на Менхетен и да се врати во својот роден град во Охајо и да живее во поранешниот дом на своите родители со младата ќерка Кристин. Кристин и Емили мораат да се прилагодат на новиот живот, особено кога таа ја среќава својата средношколска ривалка Мелиса (Мараја Кери). Мелиса се обидува да направи Кристин да се чувствува колку е можно понедобредојдена. Кристин и Емили се обидуваат да го нормализираат својот живот со помош на наставникот по музичко Дени (Бренан Елиот) и тетката на Кристин, Сара (Кејти Наџими), која е сопственичка на локална кафетерија. Со малку празнична магија и музика, Кристин и Емили откриваат дека домот е таму каде што ти е срцето.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
вторник, 2. октомври 2018
07:20 HBO2 Божиќна мелодија


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме