Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO 23:25
Додај аларм
Средношколска љубов - poster
РежијаJerell Rosales
СцеаристAmber Coney
Jessica Dube
рејтинг5.0/10
жанрДрама
Романса
Трилер
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (2)

Број на коментари (-)

Средношколска љубов

High School Lover (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(5.0/10)

Посета

1590

Содржина

Кога 17-годишната Кели (Полина Сингер) оди да се забавува со своите пријателки во град, таа не очекува дека ќе го запознае најзгодниот тип во Холивуд, Кристијан Бут (Франсоа Арно). По една ноќ полна со интензивно флертување, Кели претпоставува дека никогаш повеќе нема да се слушне со него, но таа е пријатно изненадена кога Кристијан почнува да ѝ испраќа текстуални пораки. И покрај разликата во возраста, Кели длабоко се заљубува. Дури и откако таткото на Кели, Рик (Џејмс Франко), ја открива нивната врска и ѝ забранува на Кели да се гледа со Кристијан, ништо нема да ја спречи да биде со него. Но, наскоро односот на Кели кон Кристијан се претвора во опасна опсесија додека вистината за неговото минато полека почнува да излегува на виделина.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
четврток, 4. октомври 2018
19:00 HBO2 Средношколска љубов
петок, 5. октомври 2018
02:55 HBO2 Средношколска љубов


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме