Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO2 00:00
понеделник 18. септември 2018
Додај аларм
Гомора - poster
АвторLeonardo Fasoli
Stefano Bises
Ludovica Rampoldi
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Гомора

Gomorra - La serie (2014)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Содржина

сезона: 3
епизода: << 8 >>

Откако кумот дон Пјетро е убиен, се јавува празнина што треба да се пополни во подземниот свет на Неапол. Неговиот син Џени ја презема контролата, користејќи ја можноста за расчистување на старите сметки. Преживеаните на преостанатите фракции, исцрпени од меѓусебните пресметки и масовните полициски притисоци, доживеале драстични финансиски загуби, па затоа склучиле мир. А поради тоа што Авитабиле е во затвор уште една година, Џени сега мора да владее со северен Неапол и со Рим. Циро, од друга страна, ја добива својата одмазда, но неговите соништа и семејството му се уништени. Тој одлучува да остави сѐ зад себе, патува во Бугарија и работи за големиот дилер на дрога Валентин. Но, кога Циро мора да се врати во Неапол, тој се спријателува со младиот и амбициозен Енцо. Кај Циро повторно се јавува некоја искра. Енцо, со помош од Циро, учи како да биде вистински шеф и да го земе тоа што му следува. Ова е време на драстични промени за сите нив. Тие почнале како мали улични дилери, а сега се проширени надвор од границите на Неапол и на Италија.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

сабота, 22. септември 2018
22:35 Canal+ Serie FR Gomorra - La serie 3, epizoda 9.
сабота, 22. септември 2018
23:15 Canal+ Serie FR Gomorra - La serie 3, epizoda 10.
недела, 23. септември 2018
10:35 Canal+ Serie FR Gomorra - La serie 3, epizoda 9.
недела, 23. септември 2018
11:15 Canal+ Serie FR Gomorra - La serie 3, epizoda 10.
вторник, 18. септември 2018
00:00 HBO2


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме