Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Sky Cinema Family 21:00
Додај аларм
Џуманџи: Добредојдовте во џунглата - poster
РежијаJake Kasdan
СцеаристChris Mckenna
Erik Sommers
рејтинг7.0/10
жанрАкција
Авантура
Комедија
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Џуманџи: Добредојдовте во џунглата

Jumanji: Welcome to the Jungle (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(8.0/10)

Посета

509

Содржина

Четворица тинејџери откриваат мистериозна видеоигра од 90-тите и се повлечени во виртуелна џунгла кога се обидуваат да ја играат. Трансформирана во разни ликови од играта, групата мора да пешачи низ овој чуден свет ако сака да преживее.
Кога четворица средношколци откриваат една стара конзола за видеоигри со игра за која не чуле – Џуманџи – тие веднаш се внесени во џунглата на играта. Буквално претворајќи се во карактерите што ги одбрале: играчот Спенсер станува развиен авантурист (Двејн Џонсон); фудбалерот Фриџ ги губи (со негови зборови) „горните две стапки од телото“ и станува како Ајнштајн (Кевин Харт); популарната девојка Бетани станува средовечен професор (Џек Блек); а кротката Марта станува опасен воин (Карен Гилан). Набргу тие откриваат дека не треба само да се игра Џуманџи – треба да се преживее. За да се победи играта и да се вратат во вистинскиот свет, тие ќе мора да се впуштат во најопасната авантура во нивниот живот, да откријат што оставил Алан Периш пред 20 години и да го променат начинот на кој мислат за себе – или засекогаш ќе бидат заглавени во играта.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
недела, 30. септември 2018
20:10 HBO PL Џуманџи: Добредојдовте во џунглата
понеделник, 1. октомври 2018
16:00 HBO PL Џуманџи: Добредојдовте во џунглата
вторник, 2. октомври 2018
21:00 Sky Cinema Family Џуманџи: Добредојдовте во џунглата
среда, 3. октомври 2018
20:10 HBO PL Џуманџи: Добредојдовте во џунглата


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме