Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO 07:35
Додај аларм
Кратки филмови од Дизни 2 - poster
РежијаJan Pinkava
John Lasseter
рејтинг7.7/10
жанрАнимација
Авантура
Комедија
Семејство
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Кратки филмови од Дизни 2

Disney Shorts II. (2015)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

403

Содржина

Од студијата на „Волт Дизни пристигнува неверојатната збирка на наградувани кратки филмови.
„Партијата на Гери: Стариот Гери игра шах сам со себе по цели денови во паркот. Тој почнува да губи од својот поенергичен противник. Но, баш пред крајот на партијата, Гери успева да направи пресврт.
„Џиџи-миџи: Една група сувенири се забавуваат на полицата со музика и базен. Малку подалеку е еден снешко по име Ник, но тој е заробен во снежна кугла. Ник прави сѐ за да ѝ се придружи на забавата.
„Лава: Инспирирана од едни изолирани тропски острови и од привлечноста на океанските вулкани, „Лава претставува музичка љубовна приказна што се одвива милиони години.
„Издигнат: Еден млад вонземјанин оди на обука за „киднапер на луѓе. Неговата задача е со вселенскиот брод да киднапира еден заспан фармер. Обидите постојано пропаѓаат, што постојано го иритира вонземскиот инструктор.
„Луна: „Луна претставува приказна за едно младо момче кое созрева во интересни околности. Вечерва првпат татко му и дедо му ќе го однесат на работа. Во еден стар дрвен чамец, тие веслаат низ морето...
„Луксо јуниор: Една мала светилка наоѓа топка за играње и таа ѝ претставува забава сѐ додека не пукне. Кога Луксо мисли дека неговото дете малку ќе се смири, светилката наоѓа уште една топка, десет пати поголема.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
недела, 23. септември 2018
06:30 HBO2 Кратки филмови од Дизни 2
сабота, 6. октомври 2018
07:25 HBO Кратки филмови од Дизни 2


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме