Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO3 03:05
Додај аларм
Жени на 20 век - poster
РежијаMike Mills
СцеаристMike Mills
рејтинг7.4/10
жанрКомедија
Драма
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Жени на 20 век

20th Century Women (2016)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(7.0/10)

Посета

1170

Содржина

Филмот се одвива во доцните 70-ти и следи една решителна самохрана мајка која го одгледува својот син тинејџер Џејми. Во времето на културни промени и бунтовништво, таа одлучува да вклучи две помлади жени во одгледувањето на Џејми.
Преку „Жени на 20 век“, признатиот филмограф Мајк Милс (добитник на „Оскар“ за „Почетници“) ни носи богат повеќеслоен, забавен и срцепарателен приказ на комплексностите на жената, семејството, времето и врските што ги бараме сиот свој живот. Филмот се одвива во Јужна Калифорнија во доцните 1970-ти и ја следи Доротеа Филдс (Анет Бенинг), решителна самохрана мајка во нејзините средни 50-ти, која го одгледува синот адолесцент Џејми (Лукас Џејд Зуман) во време на културни промени и бунтовништво. Доротеа ја прифаќа помошта на две помлади жени во одгледувањето на Џејми: Аби (Грета Гервиг), слободоумна панк-уметничка, која живее како потстанар во куќата на Филдс, и на тинејџерката Џули (Ел Фенинг), умна и провокативна сосетка.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
понеделник, 24. септември 2018
16:35 HBO3 Жени на 20 век
вторник, 2. октомври 2018
01:55 HBO PL Жени на 20 век
вторник, 2. октомври 2018
14:55 HBO3 Жени на 20 век
недела, 7. октомври 2018
15:50 HBO PL Жени на 20 век


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме