Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Movistar Series 21:40
четврток 20. септември 2018
Додај аларм
Младиот Шелдон - poster
АвторChuck Lorre
Steven Molaro
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Младиот Шелдон

Young Sheldon (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Содржина

сезона: 1
епизода: 11 - DEMONS, SUNDAY SCHOOL, AND PRIME NUMBERS >>

Растењето во Источен Тексас не му е лесно на 9-годишниот Шелдон Купер. Тој е ретко надарен за математика и наука, што не е секогаш од корист во земја каде што црквата и американскиот фудбал се главни. И додека ранливиот, надарен и малку наивен Шелдон се справува со светот, неговото нормално семејство мора да најде начин да се справи со него.
Татко му Џорџ се обидува да се снајде како средношколски фудбалски тренер, но и како татко на момче што не го разбира. Мајката на Шелдон, Мери, е многу заштитнички настроена кон својот син, во град каде што тој едноставно не се вклопува. Постариот брат на Шелдон, Џорџи, прави сѐ што може во училиштето, но тешко е да е биде кул кога учиш во ист клас со твојот чуден 9-годишен брат. На крајот, тука е и сестрата близначка на Шелдон, Миси, која понекогаш го мрази целото внимание што го добива Шелдон, но е и единствената што може да му ја каже вистината на Шелдон.
По 10 години во „Теоријата на биг-бенг, публиката го запозна ексцентричниот и необичен Шелдон Купер. Оваа хумористична серија ни дава можност да го запознаеме во детството кога се обликувал како човек.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

среда, 19. септември 2018
22:06 Joi YOUNG SHELDON
среда, 19. септември 2018
22:31 Joi YOUNG SHELDON
четврток, 20. септември 2018
12:20 HBO2 Young Sheldon, epizoda 14.
четврток, 20. септември 2018
20:35 Movistar Series Young Sheldon, epizoda 8.
петок, 21. септември 2018
10:20 Canal+ Family FR


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме