Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
TV 1000 01:45
Додај аларм
Речиси познат - poster
РежијаCameron Crowe
СцеаристCameron Crowe
рејтинг7.9/10
жанрАвантура
Комедија
Драма
Музика
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (16)

Број на коментари (-)

Речиси познат

Almost Famous (2000)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(8.6/10)

Посета

17756

Содржина

Вилијам е 15-годишно момче најмено од списанието „Ролинг стоун“ за да оди на турнеја и да пишува за надежниот рок-состав „Стилвотер“. Овој прекрасен филм за созревањето го прикажува Вилијам додека се соочува со животот и љубовта.
Инспириран од сопствениот почеток во новинарството како новинар-тинејџер за списанието „Ролинг стоун“, сценаристот и режисер Камерон Кроу создаде приказна за созревањето, која е смешна и трогателна и преполна со секс, со дрога и со рокенрол. Дејството на „Речиси славни“ се одвива во 1973 година и ја раскажува приказната за едно 15-годишно момче, чиј сон да стане новинар за рокенролот се остварува кога „Ролинг стоун“ го испраќа на турнеја со надежниот рок-состав „Стилвотер“, кој наликува на „Лед Цепелин“, иако неговата заштитнички настроена мајка се противи на тоа. Кроу ја прикажува истата смисла за хумор која ја донесе во „Џери Мегваер“, прикажувајќи еден клучен миг во рок-историјата, како и местото на едно момче во неа.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
сабота, 22. септември 2018
22:00 Movistar DCine Речиси познат


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме