Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO2 19:00
Додај аларм
Најнови вести - poster
РежијаIulia Rugina
СцеаристAna Agopian
Oana Rasuceanu
рејтинг6.3/10
жанрДрама
ДржаваРоманија
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Најнови вести

Breaking News (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

688

Содржина

По трагичната смрт на неговиот камерман што индиректно ја предизвикал, репортерот Алекс Мазилу решава да направи меморијална репортажа за неговиот живот. Три дена пред Божик, во еден мал град на црноморското крајбрежје, Алекс ги поврзува делчињата од сложувалката на животот на овој човек, прикажан преку очите на неговата 15-годишна ќерка. Обидувајќи се да ѝ надомести за нејзиниот починат татко, тој полека почнува да го зазема неговото место. Тоа е психолошко патување за искупувањето, кое се претвора во приказна за созревањето на 35-годишниот познат репортер кој во клучен миг од својот живот открива дека работите некако тргнале во лоша насока.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
среда, 10. октомври 2018
04:40 HBO2 Најнови вести


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме