Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Movistar Series 21:57
четврток 27. септември 2018
Додај аларм
Младиот Шелдон - poster
АвторChuck Lorre
Steven Molaro
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Младиот Шелдон

Young Sheldon (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Содржина

сезона: 1
епизода: 14 - POTATO SALAD, A BROOMSTICK, AND DAD'S WHISKEY >>

Растењето во Источен Тексас не му е лесно на 9-годишниот Шелдон Купер. Тој е ретко надарен за математика и наука, што не е секогаш од корист во земја каде што црквата и американскиот фудбал се главни. И додека ранливиот, надарен и малку наивен Шелдон се справува со светот, неговото нормално семејство мора да најде начин да се справи со него.
Татко му Џорџ се обидува да се снајде како средношколски фудбалски тренер, но и како татко на момче што не го разбира. Мајката на Шелдон, Мери, е многу заштитнички настроена кон својот син, во град каде што тој едноставно не се вклопува. Постариот брат на Шелдон, Џорџи, прави сѐ што може во училиштето, но тешко е да е биде кул кога учиш во ист клас со твојот чуден 9-годишен брат. На крајот, тука е и сестрата близначка на Шелдон, Миси, која понекогаш го мрази целото внимание што го добива Шелдон, но е и единствената што може да му ја каже вистината на Шелдон.
По 10 години во „Теоријата на биг-бенг, публиката го запозна ексцентричниот и необичен Шелдон Купер. Оваа хумористична серија ни дава можност да го запознаеме во детството кога се обликувал како човек.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

недела, 23. септември 2018
15:10 Canal+ Family FR Young Sheldon, epizoda 18.
недела, 23. септември 2018
15:20 E4 Young Sheldon, epizoda 17.
недела, 23. септември 2018
15:50 E4 Young Sheldon, epizoda 18.
недела, 23. септември 2018
23:02 Joi YOUNG SHELDON
четврток, 27. септември 2018
21:57 Movistar Series


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме