Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Sky Cinema Uno 17:40
Додај аларм
Надарена - poster
РежијаMarc Webb
СцеаристTom Flynn
рејтинг7.6/10
жанрДрама
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Надарена

Gifted (2017)

Ваша оценка

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
(7.0/10)

Посета

1689

Содржина

Френк е самец кој одгледува талентирано дете, својата внука Мери. Но, плановите на Френк за нормален живот за Мери се осуетени кога нејзините математички способности ги открива Евелин, мајката на Френк.
Френк Адлер (Крис Еванс) е самец кој ја одгледува својата енергична млада внука Мери (Мекена Грејс) во едно мало крајбрежно гратче на Флорида. Но, Мери е брилијантно и талентирано дете, па намерите на Френк таа да води нормален живот се уништени кога математичките знаења на седумгодишното девојче ги открива неговата мајка Евелин (Линзи Данкан), која е богата бостончанка чии планови за внуката се закануваат да ги разделат Мери и Френк. Додека расте напнатоста во семејството, вујкото и внуката наоѓаат поддршка кај Роберта (Октавија Спенсер), заштитнички настроената газдарица на куќата каде што живеат и нивна најдобра пријателка, како и кај наставничката Бони (Џени Слејт), млада жена чија загриженост за нејзината ученичка наскоро се развива во врска и со нејзиниот вујко.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
петок, 5. октомври 2018
06:00 HBO2 Надарена
петок, 5. октомври 2018
16:15 HBO2 Надарена


Корисниците ги избрале филмовите

 • thumb
  пет, HTV1, 20:05
 • thumb
  сре, NOVA TV, 01:45
 • thumb
  саб, Doma TV, 19:55
 • thumb
  нед, HTV1, 00:20

Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме