Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Sky Cinema Cult IT 09:25
Додај аларм
Пребројување - poster
РежијаJay Roach
СцеаристDanny Strong
рејтинг7.5/10
жанрДрама
Историски
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Пребројување

Recount (2008)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(4.3/10)

Посета

1080

Содржина

Кевин Спејси и Боб Балабан ја предводат документарната драма од режисерот на „Остин Пауерс, Џеј Роач, во која се прикажуваат настаните околу најконтроверзните претседателски избори во историјата на САД. Се води борба за највисоката позиција во државата, а судбината на слободниот свет можеби виси на конец. Кога првобитното пребројување на гласовите од Флорида покажува дека тие се израмнети, одлуката е да се одржи пребројување. Но, тоа во најмала мера е контроверзна одлука која предизвика многумина скептични гласачи да се посомневаат во нефер игра. На крајот, случајот оди пред Врховниот суд, а кога почнува судскиот процес, харизматичниот тексашки републиканец, Џејмс Бејкер (Том Вилкинсон) се обидува да ја придобие јавната поддршка за пребројувањето. Но, демократите не сакаат да се предадат бидејќи поранешниот шеф на кабинет на Ал Гор, Рон Клајн (Спејси) исто така знае да игра цврсто против другата страна. Додека овие два спротивставени џина се борат за претседателската функција, тие полека почнуваат да развиваат почит еден кон друг. Лора Дерн, Џон Хурт, Денис Лири и Ед Бефли Јуниор ја надополнуваат актерската екипа за филмот кој спојува вистински снимки од вести и снимен дијалог со измислените реконструкции кои се забавни и мошне драматични.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
петок, 28. септември 2018
01:35 HBO2 Пребројување
вторник, 2. октомври 2018
07:55 HBO Пребројување
вторник, 2. октомври 2018
09:35 HBO PL Пребројување
вторник, 9. октомври 2018
04:05 HBO Пребројување


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме