Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO 21:30
Додај аларм
Убиства во серија - poster
РежијаMichel Poulette
СцеаристDoug Barber
James Phillips
рејтинг5.2/10
жанрДрама
Мистерија
Трилер
ДржаваКанада
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Убиства во серија

Serialized (2016)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(6.0/10)

Посета

616

Содржина

Криминалистичкиот роман на една авторка станува хит кога се случува вистинско убиство слично на тоа во приказната. Дали се работи за случајност или убиецот ги имитира убиствата во вистинскиот живот?
Откако ја откачува издавачот, познатата писателка Хана Рајан ги користи негативните сили во нејзиниот живот за да создаде серијал од криминалистички романи. Првичното издание има скромен успех, но делото станува огромен хит откако едно вистинско убиство има неверојатна сличност со она од приказната на Хана. Дали се работи за случајност или некој ги имитира убиствата во вистинскиот живот? И дали убиецот повторно ќе нападне откако Хана ќе го издаде следниот роман?

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме