Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO 06:00
Додај аларм
Ти бираш - poster
РежијаEric Lavaine
СцеаристLaure Hennequart
Eric Lavaine
рејтинг5.4/10
жанрКомедија
Романса
ДржаваФранција
Белгија
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Ти бираш

L'embarras du choix (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(5.7/10)

Посета

640

Содржина

Најголемата мана на Жулиет е нејзината нерешителност. Дури и на 40 години, таа сѐ уште ги моли татко си и нејзините две најдобри пријателки да носат одлуки наместо неа. Но, кога ги среќава Пол и Етјен, никој не може да одлучи наместо неа.
Помфрит или салата? Пријатели или љубовници? Десно или лево? Животот се состои од мали и големи одлуки. Големиот проблем на Жулиет е што таа е целосно неспособна да направи дури и најмал избор. Дури и на 40 години таа сѐ уште ги моли татко си и нејзините две најдобри пријателки да носат одлуки наместо неа. Но, кога ги среќава Пол и Етјен, секој со сопствен шарм и уникатност, нормално е што срцето на Жулиет се колеба. Но, овој пат никој нема да може да ѝ каже што да одбере.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
петок, 21. септември 2018
06:00 HBO PL Ти бираш
сабота, 29. септември 2018
09:50 HBO PL Ти бираш
сабота, 6. октомври 2018
04:25 HBO2 Ти бираш


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме