Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO PL 08:00
понеделник 1. октомври 2018
Додај аларм
Профил за двајца - poster
РежијаStéphane Robelin
СцеаристStéphane Robelin
рејтинг6.4/10
жанрКомедија
Романса
ДржаваАвстрија
Франција
Белгија
Германија
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Профил за двајца

Un profil pour deux (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

543

Содржина

75-годишниот вдовец Пјер открива една интернет-страница за љубовни состаноци. Користејќи ја сликата од профилот на младиот професор по информатика Алекс, Пјер ја запознава Флора. Поради неговиот шарм, таа го кани на вистински состанок...
75-годишниот вдовец Пјер живеел осамен живот по починувањето на неговата сопруга. Неговата ќерка му купува компјутер, во надеж дека тоа ќе го стимулира неговото љубопитство, а којзнае, можеби и ќе запознае некого. Со помошта од младиот професор по информатика Алекс, Пјер почнува да сурфа на интернет и наскоро наидува на една интернет-страница за љубовни состаноци. Користејќи го идентитетот на Алекс, Пјер ја запознава младата физиотерапевтка Флора и се вљубува во неа. Таа, пак, е шармирана од неговиот елегантен и необичен профил и го кани на вистински состанок. Пјер се чувствува заробен, но и возбуден поради оваа авантура, па прифаќа, но нема избор освен да го убеди Алекс да оди наместо него.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
среда, 3. октомври 2018
09:40 HBO Профил за двајца
сабота, 6. октомври 2018
16:35 HBO Профил за двајца
четврток, 11. октомври 2018
10:15 HBO Профил за двајца


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме