Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Sky Cinema Cult IT 02:35
четврток 28. септември 2018
Додај аларм
Патерно - poster
РежијаBarry Levinson
СцеаристDebora Cahn
John C. Richards
жанрБиографија
Драма
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Препораки
Viktorija
Viktorija
2017img/kanali/hrt2.png
Viktorija
Viktorija
2016img/kanali/hrt2.png
Viktorija
Viktorija
2017img/kanali/hrt2.png
Viktorija
Viktorija
2017img/kanali/hrt2.png

Патерно

Paterno (2018)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(2.3/10)

Посета

1140

Содржина

„Патарно е приказна за Џо Патерно од „Пен Стејт по скандалот со сексуалните злоупотреби на Џери Сендаски. Откако стана најуспешен тренер во историјата на американскиот фудбал на колеџ, наследството на Патерно стана оспорено и тој беше присилен да се соочи со институционалниот неуспех во однос на жртвите. Главната улога во филмот ја игра добитникот на „Оскар Ал Пачино. „Патерно му е трета соработка на Пачино со ХБО, заедно со наградуваниот режисер Бери Левинсон. Во филмот играат и Рајли Кео во улогата на Сара Ганим, 23-годишната новинарка која прва пишувала за случајот со Сендаски во „Патриот њуз. Кејти Бејкер ја игра Сју Патерно, сопругата на Џо. Грег Грунберг и Лери Мичел ги играат синовите на Џо, Скот и Џеј Патерно, додека Ани Парис ја игра ќерката на Џо, Мери Кеј Патерно.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
петок, 5. октомври 2018
17:15 HBO3 Патерно
сабота, 6. октомври 2018
08:50 HBO3 Патерно


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме