Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO3 12:30
Додај аларм
Минатата недела вечерва со Џон Оливер - poster
жанрТок-шоу
Комедија
ДржаваСАД
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Минатата недела вечерва со Џон Оливер

Last Week Tonight with John Oliver (2014)

Актери

John Oliver, David Kaye

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

106

Содржина

сезона: 5
епизода: << 9 >>

Џон Оливер, еден од најдуховитите и најсвежи водители што се појавиле на телевизиската сцена последниве години, пристигнува на ХБО во серијал кој нуди поглед на неделните вести, политиката и тековните настани. Секоја епизода нуди единствена платформа на која тој со својот уникатен стил нуди свое видување на различни проблеми со кои се соочува светот денес, заедно со многу различни специјални гости и сегменти.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

петок, 21. септември 2018
21:00 HBO3 Pregled proteklog tjedna s Johnom Oliverom 5, epizoda 22.
сабота, 22. септември 2018
10:20 HBO3 Pregled proteklog tjedna s Johnom Oliverom 5, epizoda 22.
недела, 23. септември 2018
23:05 HBO2 Pregled proteklog tjedna s Johnom Oliverom 5, epizoda 22.
понеделник, 24. септември 2018
11:20 HBO3 Pregled proteklog tjedna s Johnom Oliverom 5, epizoda 22.
среда, 19. септември 2018
12:30 HBO3


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме