Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Canal+ Serie FR 22:45
четврток 20. септември 2018
Додај аларм
Милијарди - poster
АвторBrian Koppelman
David Levien
Andrew Ross Sorkin
жанрДрама
ДржаваСАД
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Милијарди

Billions (2016)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Содржина

сезона: 3
епизода: << 7 >>

Добитниците на „Еми и на „Златен глобус, Пол Џијамати и Демијан Луис играат во комплексната драма за моќта во њујоршкиот свет на високите финансии. Јавниот обвинител Чак Роудс (Џијамати) и брилијантниот амбициозен крал на хеџ-фондовите, Боби Акселрод Екс (Луис) се наоѓаат на опасна патека, користејќи ги својот интелект, моќ и влијание за да го надмудрат противникот. Влоговите се бројат во милијарди.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

петок, 28. септември 2018
00:30 Canal+ Serie FR Milijarde 3, epizoda 9.
петок, 28. септември 2018
01:20 Canal+ Serie FR Milijarde 3, epizoda 10.
вторник, 2. октомври 2018
20:05 HTV2 Billions 2, epizoda 3.
вторник, 2. октомври 2018
20:50 Canal+ Serie FR Milijarde 3, epizoda 11.
четврток, 20. септември 2018
22:45 Canal+ Serie FR


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме