Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO2 16:25
Додај аларм
Фиксна линија - poster
РежијаGillian Robespierre
СцеаристElisabeth Holm
Gillian Robespierre
рејтинг6.4/10
жанрКомедија
Драма
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Фиксна линија

Landline (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(7.0/10)

Посета

706

Содржина

Две сестри во 1995-та во Менхетен ја истражуваат можноста дека нивниот татко има афера и се обидуваат мајка им да не дознае. По пат, двете се здружуваат додека ги конфронтираат нивните проблеми со љубовта, сексот и верноста.
Кога две сестри се сомневаат дека татко им (Џон Тортуро) можеби има афера, тоа ги носи во вител кој открива пукнатини во нивната семејна слога. За првпат, постарата сестра Дана (Џени Слејт), штотуку свршена и во битка со сопствената верност, почнува да се поврзува со својата сестра тинејџерка Али (Аби Квин). Двете се обидуваат да ја откријат вистината без да ѝ кажат на мајка им (Еди Фалко) и се соочуваат со проблематичната реалност на љубовта и сексот. Филмот се одвива во 1990-тите на Менхетен и претставува топла, длабока и комична драма за семејство кое се обединува во тајните и лагите, а е во косценарио и режија на Џилијан Робеспјер („Детето во мене“).

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
среда, 26. септември 2018
18:20 HBO Фиксна линија
недела, 30. септември 2018
04:20 HBO PL Фиксна линија
понеделник, 1. октомври 2018
17:25 HBO2 Фиксна линија
среда, 3. октомври 2018
09:25 HBO PL Фиксна линија


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме