Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Viasat Nat./Hist. HD 21:40
четврток 27. септември 2018
Додај аларм
poster
жанрДокоментарен
Историски
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Николај и Александра: Последните членови на руското кралско семејство

Nicholas & Alexandra: Russia's Last Royals

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

225

Содржина

сезона: 1
епизода: 2

Откриваме како недоволното разбирање на Царот Николај Втори и неговата сопруга Александра, Руската Империја, како една од најголемите сили на светот, ја довеле до економски и воен колапс.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
сабота, 29. септември 2018
03:05 Viasat Nat./Hist. HD Николај и Александра: Последните членови на руското кралско семејство
понеделник, 1. октомври 2018
21:00 Viasat History Николај и Александра: Последните членови на руското кралско семејство
вторник, 2. октомври 2018
05:00 Viasat History Николај и Александра: Последните членови на руското кралско семејство
вторник, 2. октомври 2018
09:55 Viasat History Николај и Александра: Последните членови на руското кралско семејство


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме