Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO2 07:35
четврток 13. септември 2018
Додај аларм
Кинг во дивината - poster
РежијаPeter W. Kunhardt
СцеаристChris Chuang
рејтинг7.8/10
жанрДокоментарен
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Кинг во дивината

King in the Wilderness (2018)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Содржина

Филм за приказните на луѓето од опкружувањето на д-р Мартин Лутер Кинг Јуниор во последните три години од неговиот живот, од носењето на Законот за гласачки права во 1965 година до неговото убиство во 1968 година. Документарецот дава јасен поглед врз ликот на Кинг, прикажувајќи го како човек со цврста решеност за неупотреба на насилство во сѐ понестабилната земја. САД се наоѓаат во еден од најподелените периоди во 50 години, па зборовите на Кинг нагласуваат зошто ненасилството е важно и денес.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме