Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO3 18:00
Додај аларм
Еш против злите мртовци - poster
АвторIvan Raimi
Sam Raimi
Tom Spezialy
жанрХорор
Комедија
ДржаваСАД
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Еш против злите мртовци

Ash vs Evil Dead (2015)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Содржина

сезона: 3
епизода: << 8 - RIFTING APART >>

Серијата „Еш против злите мртовци е долгоочекуваното продолжение на класичниот хорор-филм „Злите мртовци. Брус Кемпбел ја репризира својата улога како Еш, ловецот на чудовишта, кој ги минал последните 30 години избегнувајќи ја одговорноста како возрасен човек, но и бегајќи од злите мртовци. Кога една чума се заканува да го уништи човештвото, Еш е присилен да се соочи со своите демони.
Изгледа, судбината нема планови да го ослободи овој чуден херој од злото.
На Брус Кемпбел, кој го игра ликот Еш Вилијамс, му се придружуваат: Луси Лолес, во улогата на Руби; Реј Сантјаго, таинствен лик кој верува дека Еш е причината за злото, во улогата на Пабло Симон Боливар, имигрант-идеалист кој му станува верен партнер на Еш; како и Дејна Делоренсо, во улогата на Кели Максвел, темпераментна девојка која се обидува да избега од своето минато.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

четврток, 27. септември 2018
00:40 HBO2 Ash protiv zlih mrtvaca 3, epizoda 9.
четврток, 27. септември 2018
00:55 CineStar Prem. 2 Ash protiv zlih mrtvaca 3: Sudnji dan 3
четврток, 27. септември 2018
01:10 HBO2 Ash protiv zlih mrtvaca 3, epizoda 10.
четврток, 27. септември 2018
01:25 CineStar Prem. 2 Ash protiv zlih mrtvaca 3: Spas svijeta 3
сабота, 22. септември 2018
18:00 HBO3


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме