Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO3 15:05
четврток 20. септември 2018
Додај аларм
Фаренхајт 451 - poster
РежијаRamin Bahrani
СцеаристRamin Bahrani
жанрДрама
Научна фантастика
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (2)

Број на коментари (-)

Фаренхајт 451

Fahrenheit 451 (2018)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(8.5/10)

Посета

662

Содржина

Во иднината, каде што медиумите се како дрога, историјата се препишува и се горат книги. Младиот горач на книги Гај Монтаг се справува со новата улога како спроведувач на законот додека се бори со својот ментор, капетанот Бити.
Мајкл Б. Џордан и Мајкл Шенон играат во филмот „Фаренхајт 451“ на ХБО. Тоа е современа адаптација на класичниот роман на Бредбери, прикажувајќи иднина каде што медиумите се дрога, историјата се препишува и се горат книги. Џордан го игра младиот горач на книги Гај Монтаг во неговата улога како спроведувач на законот. Тој се бори со својот ментор, капетанот Бити (Шенон), и се обидува да ја поврати својата човечност во овој свет. Софија Бутела ја игра Кларис, агентка која е заробена помеѓу интересите на Монтаг и Бети. Во филмот игра и Лили Синг, која ја игра новинарката по име Рејвед, чија задача е да шири пропаганда и да известува за горењата на книги.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
четврток, 20. септември 2018
23:40 HBO PL Фаренхајт 451
петок, 21. септември 2018
14:25 HBO PL Фаренхајт 451
вторник, 25. септември 2018
23:55 HBO Фаренхајт 451


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме