Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Viasat History 06:25
четврток 27. септември 2018
Додај аларм
poster
жанрДокоментарен
Историски
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Првата светска војна во бројки

WWI In Numbers

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

198

Содржина

сезона: 1
епизода: 6

Кога Русија излегува од војната, милиони германски и австроунгарски трупи се ослободуваат за да ги нападнат Британија, Белгија, Франција и Италија, но Америка обучува армија од два милиони лица.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
петок, 28. септември 2018
18:15 Viasat History Првата светска војна во бројки
понеделник, 1. октомври 2018
20:35 Viasat Nat./Hist. HD Првата светска војна во бројки
среда, 3. октомври 2018
00:40 Viasat Nat./Hist. HD Првата светска војна во бројки


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме