Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Movistar Acción 20:00
Додај аларм
Гордост и слава - poster
РежијаGavin O'Connor
СцеаристJoe Carnahan
Gavin O'Connor
рејтинг6.7/10
жанрКриминалистика
Драма
Трилер
ДржаваСАД
Германија
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (15)

Број на коментари (-)

Гордост и слава

Pride and Glory (2008)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(8.2/10)

Посета

12185

Содржина

Едвард Нортон и Колин Фарел ги играат главните улоги во овој криминален трилер што ја поништува границата помеѓу моралноста и Што значи да си лојален? Во Њујорк, детективот Реј Тирни (Нортон) е назначен да ја истражи областа со која раководи неговиот постар брат Френсис (Ноа Емерих). Во меѓувреме, најдобриот пријател на иследникот , Џими Еган (Фарел) е цајкан во таа област, што може да е корумпиран. Режисерот Гавин О’Конор соработува со режисерот и сценарист на нарко-филмови Џо Карнахан за оваа полициска/семејна драма што се одвива околу детективот (Едвард Нортон) назначен да ја истражува областа што ја управува неговиот постар и потенцијално корумпиран брат (Ноа Емерих). Како што истрагата почнува да открива некои факти за областа, постепено станува очигледно дека полицаецот што му е пријател и на постариот брат (Колин Фарел), може да биде човекот одговорен за организирањето на сомнителните злосторства.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме