Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO2 13:20
Додај аларм
Никој не е совршен - poster
РежијаFlorence Quentin
СцеаристAlexis Quentin
Florence Quentin
рејтинг5.0/10
жанрКомедија
ДржаваФранција
Белгија
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Никој не е совршен

Bonne pomme (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

308

Содржина

Еден автомеханичар (Жерар Депардје) кој живее бесмислен живот во градот бега во едно мирно село во Франција, каде што ја запознава ексцентричната и прекрасна Барбара (Кетрин Денев) и повторно ја открива страста за животот.
На автомеханичарот Жерар (Жерар Депардје) му е доста да биде искористуван од неговата неверна сопруга и од семејството, па тајно бега во едно мирно француско село за да започне нов живот. Него селаните веднаш го прифаќаат, а тој наоѓа соба во еден стар ан што го води ексцентричната и прекрасна Барбара (Катрин Денев). Тој е маѓепсан од нејзината убавина и чудно однесување, па на крајот успева да допре до неа.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
сабота, 29. септември 2018
06:00 HBO2 Никој не е совршен
четврток, 4. октомври 2018
06:00 HBO Никој не е совршен
среда, 10. октомври 2018
13:00 HBO PL Никој не е совршен
четврток, 11. октомври 2018
06:00 HBO PL Никој не е совршен


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме