Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO2 18:00
Додај аларм
Умирам тука горе - poster
АвторDavid Flebotte
Jim Carrey
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Умирам тука горе

I'm Dying Up Here (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Содржина

сезона: 2
епизода: << 10

Серијата ја прикажува борбата за успех на хумористичната сцена во Лос Анџелес од 1970-тите. Секоја вечер една група надежни комичари чекаат да настапат во „Голдис, најдобриот клуб за стандап во градот. Но, прво ќе мораат да ја освојат опасната Голди (Мелиса Лио). Стендапот е како дрога за овие комичари и би сториле сѐ за да ја добијат својата доза. Тие се осмелуваат да ги споделат своите најдлабоки мисли и најмрачни тајни во надеж дека некој, кој било, ќе се насмее. Во извршна продукција на Џим Кери.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

среда, 26. септември 2018
07:45 Movistar Series Morir de pie 2, epizoda 6.
четврток, 27. септември 2018
08:00 Movistar Series Morir de pie 2, epizoda 7.
вторник, 18. септември 2018
18:00 HBO2


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме