Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO2 08:25
четврток 27. септември 2018
Додај аларм
Робин Вилијамс: Влези ми во умот - poster
РежијаMarina Zenovich
рејтинг8.0/10
жанрДокоментарен
Биографија
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Робин Вилијамс: Влези ми во умот

Robin Williams: Come Inside My Mind (2018)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

245

Содржина

Овој интимен портрет ни го прикажува еден од најголемите светски комичари. Филмот е раскажан преку сопствениот глас на Робин и преку досега невидени архивски снимки, пренесувајќи нѐ во неговиот неверојатен живот и кариера.
„Робин Вилијамс: Влези ми во умот“ е смешен, интимен и емотивен портрет на еден од најголемите светски комичари. Филмот е раскажан преку сопствените зборови на Вилијамс и ни го прикажува тоа што тој го донесе во светот на комедијата и воопшто на културата, од лудиот период во Лос Анџелес во доцните 1970-ти, до неговата смрт во 2014 година. Филмот го прикажува неговиот неверојатен живот и кариера, прикажувајќи ни што го инспирирало да им даде глас на ликовите во неговиот ум. Заедно со претходно невидени снимки од неговиот креативен процес, преку интервјуата со Вилијамс, како и домашните снимки и снимките од сценските настани, овој омаж содржи и снимки од интервјуа со луѓето што го познаваа, како што се: Били Кристал, Ерик Ајдл, Вупи Голдберг, Дејвид Летерман, Стив Мартин, Пем Добер и неговиот син Зак Вилијамс.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
среда, 3. октомври 2018
12:35 HBO PL Робин Вилијамс: Влези ми во умот
четврток, 11. октомври 2018
21:40 HBO Робин Вилијамс: Влези ми во умот


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме