Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO3 03:50
Додај аларм
Роман Џ. Израел, адвокат - poster
РежијаDan Gilroy
СцеаристDan Gilroy
рејтинг6.4/10
жанрКриминалистика
Драма
ДржаваКанада
Обединетите Арапски Емирати
САД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Роман Џ. Израел, адвокат

Roman J. Israel, Esq. (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(7.0/10)

Посета

380

Содржина

Драма што се одвива во кривично-правниот систем на Лос Анџелес. Дензел Вашингтон го игра Роман Израел, адвокат кој преку една бурна низа од настани се наоѓа во криза што доведува до екстремни дејства.
„Роман Џ. Израел, адвокат“ е драматичен трилер што се одвива во кривично-правниот систем на Лос Анџелес. Дензел Вашингтон игра адвокат чијшто живот се менува кога умира неговиот ментор. Кога е ангажиран во една фирма што ја предводи еден од неговите студенти, амбициозниот адвокат Џорџ Пирс (Колин Фарел), и кога се спријателува со една млада застапничка за еднакви права (Кармен Еџого), една турбулентна низа од настани ќе го стави на искушение активизмот што ја дефинираше кариерата на Роман.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
четврток, 27. септември 2018
19:00 HBO2 Роман Џ. Израел, адвокат
петок, 28. септември 2018
03:30 HBO2 Роман Џ. Израел, адвокат
вторник, 2. октомври 2018
23:50 HBO Роман Џ. Израел, адвокат
среда, 3. октомври 2018
11:20 HBO Роман Џ. Израел, адвокат


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме