Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
TV 1000 22:10
четврток 13. септември 2018
Додај аларм
Приказна од Бронкс - poster
РежијаRobert De Niro
СцеаристChazz Palminteri
рејтинг7.8/10
жанрКриминалистика
Драма
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (33)

Број на коментари (-)

Приказна од Бронкс

A Bronx Tale (1993)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(10.1/10)

Посета

16260

Содржина

Малиот Калоџеро ќе расте во Бронкс со татко му Лоренцо (Р.Д. Ниро), кој е возач на автобус и сака да живее чесно. Калоџеро еден ден ќе биде сведок на убиство, но нема да го предаде криминалец Сони на полицијата. Сони ќе го земе КАЛОЏЕРО под своја заштита, па така малиот ќе порасне со двајца татковци, кои ќе му даваат различни совети за животот....

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме