Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Sky Cinema Passion IT 01:25
Додај аларм
Марија Антоанета - poster
РежијаSofia Coppola
СцеаристSofia Coppola
рејтинг6.4/10
жанрБиографија
Драма
Историски
Романса
ДржаваСАД
Франција
Јапонија
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (6)

Број на коментари (-)

Марија Антоанета

Marie Antoinette (2006)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(8.6/10)

Посета

7753

Содржина

Софија Копола е режисерка на оваа историска драма добитник на Оскар за најдобра костимографија. Во главната улога е Кирстен Данст како познатата француска кралица со лоша судбина, Марија Антоанета.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме