Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO2 23:05
четврток 13. септември 2018
Додај аларм
Снегопад - poster
АвторDave Andron
Eric Amadio
John Singleton
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Снегопад

Snowfall (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Содржина

сезона: 2
епизода: 4 - JINGLE BELL ROCK >>

Серијата ја продолжува приказната за зародишот на епидемијата на крек-кокаинот и радикалното влијание што го имала врз културата на градот. Втората сезона ги прикажува ликовите чиишто животи се испреплетуваат во мозаикот на Лос Анџелес додека навлегуваме во 1984 година, а сите работат на крајната цел, да добијат пари, моќ и влијание. Тука се Френклин Сејнт, млад претприемач кој се подготвува да го искуси успехот, Теди Мекдоналд, оперативец на ЦИА кој открива дека неговата операција можеби е ранлива поради неочекувани извори, од личен и од професионален аспект, како и Густаво ел Осо Запата и Луција Виљанева, двојката која тргува со дрога и го открива потенцијалот на крекот и се обидува да го искористи и покрај новата опасност.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

недела, 23. септември 2018
13:40 Canal+ Serie FR Prafuri 2, epizoda 9.
недела, 23. септември 2018
17:25 HBO3 Snowfall 2, epizoda 6.
недела, 23. септември 2018
21:00 FOX DE Snowfall 2, epizoda 1.
недела, 23. септември 2018
21:00 FOX IT Snowfall
четврток, 13. септември 2018
23:05 HBO2


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме