Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO 22:50
Додај аларм
Пети Кејкс - poster
РежијаGeremy Jasper
СцеаристGeremy Jasper
рејтинг6.6/10
жанрДрама
Музика
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Пети Кејкс

Patti Cake$ (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

211

Содржина

Една млада жена со прекумерна тежина, позната како Пети Кејкс, ги негува своите соништа за слава во светот на хип-хопот додека работи по ресторани во Њу Џерси. Пети конечно добива шанса во соработката со еден панкер.
Во главната улога ја гледаме Австралијанката Даниел Мекдоналд, која ја игра надежната раперка Патриша Домбровски, со прекар Кила Пи, т.е. Пети Кејкс. Таа се обидува да стане славна во својот роден град Џерси каде што нејзиниот живот се распаѓа, но со својата оригинална музика можеби ќе успее во светот на хип-хопот. Пети добива поддршка од својата баба (Кејти Моријарти) и од нејзините единствени пријатели Џери (Сидарт Дананџај) и Бастард (Мамуду Ати), но таа мора да ѝ помогне и на својата мајка (Бриџит Еверет).

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
недела, 30. септември 2018
02:35 HBO2 Пети Кејкс
понеделник, 1. октомври 2018
16:55 HBO3 Пети Кејкс


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме