Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Movistar Estrenos 14:00
Додај аларм
Истражувачот Тад и тајната на кралот Мида - poster
РежијаDavid Alonso
Enrique Gato
СцеаристJordi Gasull
Neil Landau
рејтинг6.1/10
жанрАнимација
Авантура
Комедија
Семејство
ДржаваШпанија
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Истражувачот Тад и тајната на кралот Мида

Tadeo Jones 2: El secreto del rey Midas (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

144

Содржина

Тед патува во Лас Вегас за да го види најновото откритие на Сара. Тоа е папирусот што го докажува постоењето на волшебното синџирче на кралот Мида. Но, злобниот милионер Џек Ракам го краде папирусот и ја киднапира Сара.
Тед патува во Лас Вегас за да го види најновото откритие на Сара. Тоа е папирусот што го докажува постоењето на кралот Мида, кој претворал сѐ што ќе допрел во злато благодарејќи на волшебното синџирче. Но, средбата помеѓу Тед и Сара е прекината, кога злобниот Џек Ракам го краде папирусот и ја киднапира Сара за да ја присили да го најде синџирчето кое е извор на бесконечно богатство.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
среда, 26. септември 2018
09:45 HBO2 Истражувачот Тад и тајната на кралот Мида
четврток, 4. октомври 2018
06:00 HBO2 Истражувачот Тад и тајната на кралот Мида


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме