Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Movistar Estrenos 17:25
четврток 20. септември 2018
Додај аларм
Првата ѕвезда - poster
РежијаTimothy Reckart
СцеаристCarlos Kotkin
Simon Moore
рејтинг5.9/10
жанрАнимација
Авантура
Комедија
Семејство
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Првата ѕвезда

The Star (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(10.0/10)

Посета

255

Содржина

Авантуристичкото магаре наречено Бо оди на епско патување, кое конечно го носи до раѓањето на Исус. По неговиот пат, тој е придружен од разни животни, вклучувајќи загубена овца, горд гулаб и трио мајтапчиски камили.
Мало но храбро магаре наречено Бо трага по живот вон неговото работно секојдневие во селската мелница. Еден ден тоа наоѓа храброст да се ослободи, па конечно оди во авантура од неговите соништа. На неговото патување Бо се здружува со Рут, симпатична овца што го изгубила стадото, и со Дејв, гулаб со високи цели. Заедно со три мајтапчиски камили и со некои ексцентрични домашни животни, Бо и неговите нови пријатели ја следат првата ѕвезда и стануваат случајни херои во најдобрата приказна раскажана за првиот Божик.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
среда, 26. септември 2018
07:55 HBO Првата ѕвезда
вторник, 2. октомври 2018
10:10 HBO2 Првата ѕвезда
среда, 10. октомври 2018
11:25 HBO2 Првата ѕвезда
недела, 14. октомври 2018
06:00 HBO Првата ѕвезда


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме