Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO 11:35
Додај аларм
Џон Меккејн: За кого бијат камбаните - poster
РежијаGeorge Kunhardt
Peter W. Kunhardt
рејтинг7.3/10
жанрДокоментарен
Биографија
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Џон Меккејн: За кого бијат камбаните

John McCain: For Whom the Bell Tolls (2018)

Актери

John McCain

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

183

Содржина

Документарецот на ХБО за Џон Меккејн претставува ексклузивен профил на една од највлијателните личности во современата политика на САД. Сенаторот на Аризона во 6 мандати се согласи да учествува во филмот иако му беше откриен рак на мозокот.
Документарецот на ХБО за сенаторот Џон Мекејн претставува просветлувачки, ексклузивен профил на една од највлијателните личности во современата американска политика. По поминати 31 година во неа како сенатор на Аризона во шест мандати, тој се согласи да учествува во филмот набргу откако му беше откриен рак на мозокот, по што овозможи да се сними неговиот секојдневен живот во Вашингтон и во Седона, Аризона. Овој документарец ни го прикажува сенаторот преку неговиот сопствен глас од оригиналните интервјуа, коментари и говори, со архивски снимки од вести и телевизија и со досега невидени домашни снимки и фотографии. Филмот исто така прикажува интервјуа со семејството, пријателите, колегите и водечките политички фигури. Скорешната битка на сенаторот Меккејн со ракот на мозокот ги прикажува неговиот борбен дух и отпорноста додека продолжува да се бори за каузата во која верува и покрај здравствените проблеми. Добиваме портрет на еден американски херој кој ги негува најважните американски цели.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме