Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Viasat Nat./Hist. HD 19:20
Додај аларм
poster
жанрДокоментарен
Историски
ДржаваГерманија
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Приказната за Европа

The Story of Europe

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

127

Содржина

сезона: 1
епизода: 3

Гладот и војната шират мизерија низ Европа во текот на средниот век. Ренесансата наоѓа инспирација во заедничкото страдање и повторно ги открива уметноста и науката.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
четврток, 4. октомври 2018
18:55 Viasat Nat./Hist. HD Приказната за Европа
петок, 12. октомври 2018
18:50 Viasat Nat./Hist. HD Приказната за Европа
вторник, 23. октомври 2018
21:45 Viasat History Приказната за Европа


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме