Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Viasat History 08:40
понеделник 24. септември 2018
Додај аларм
poster
жанрДокоментарен
Историски
ДржаваГерманија
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Приказната за Европа

The Story of Europe

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Содржина

сезона: 1
епизода: 4

Европјаните го освојуваат светот од 15 век; Колумбо ја открива Америка, конквистадорите почнуваат да го уништуваат новиот свет, Европа ужива во златна ера на грбовите на своите колонии.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
понеделник, 24. септември 2018
15:30 Viasat History Приказната за Европа
среда, 26. септември 2018
03:50 Viasat History Приказната за Европа
четврток, 27. септември 2018
18:55 Viasat Nat./Hist. HD Приказната за Европа


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме