Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Viasat Nat./Hist. HD 21:10
Додај аларм
poster
жанрДокоментарен
Историски
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Историја на оружјето

History of Weapons

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Содржина

сезона: 1
епизода: 1

Стрелачкото оружје ги зголемува шансите за преживување на еден воин; експертите го покажуваат најважното стрелачко оружје во историјата - римското копје, долгиот лак и куршумот на Мини.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
петок, 21. септември 2018
01:55 Viasat Nat./Hist. HD Историја на оружјето
недела, 23. септември 2018
21:40 Viasat Nat./Hist. HD Историја на оружјето
недела, 23. септември 2018
23:45 Viasat History Историја на оружјето
понеделник, 24. септември 2018
21:30 Viasat Nat./Hist. HD Историја на оружјето


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме