Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO PL 21:55
Додај аларм
Хрониките на Тајмс сквер - poster
АвторGeorge Pelecanos
David Simon
жанрДрама
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Хрониките на Тајмс сквер

The Deuce (2017)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

203

Содржина

сезона: 2
епизода: 1 - OUR RAISON D'ETRE >>

Драмската серија на ХБО „Хрониките на Тајмс сквер го прикажува подемот на порно-културата во Њујорк од раните 1970-ти до средина на 1980-тите, истражувајќи го грубиот свет на секс-трговијата од моментот кога либералната културна револуција во американската сексуалност и новите законски дефиниции за опсценост создадоа индустрија од милијарда долари, која сега е основна компонента на американскиот културен пејзаж. Серијата следи една група од шанкери, проститутки, сводници, полицајци и ноќни птици кои се движат низ светот на сексот, криминалот, богатство и насилство, како и порно-бизнисот, кој го почнува својот подем од мафијашките салони за масажа и филмските лаборатории до легитимноста и културната постојаност.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

среда, 26. септември 2018
21:50 HBO Kronike Times Squarea 2, epizoda 3.
среда, 26. септември 2018
22:00 HBO PL Kronike Times Squarea 2, epizoda 3.
четврток, 27. септември 2018
21:00 HBO3 Kronike Times Squarea 2, epizoda 3.
петок, 28. септември 2018
01:25 HBO3 Kronike Times Squarea 2, epizoda 3.
недела, 16. септември 2018
21:55 HBO PL


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме